Pinterest nedir ve nasıl kullanılır?

pinterest-nedir-ne-ise-yarar[1]

Ben arkadaş ve akrabaları ile irtibatta kalmak için Facebook’u bir çok kullanırım. Ben FaceBook vb fotoğraf, durum güncellemeleri, check-ins, paylaşmak için mükemmel içerik değilim, ama benim bayan arkadaşlar ve akrabalar kendi hoşlandığı ve çıkarlarını paylaşmak için Pinterest üzerine atlayarak tuttu. Onlar şeyleri paylaşmak için dışarı pop ve mutlaka, ama onlar zaman “iğneleme” ve “panoları” görüntüleme lot harcamak değil sadece. Ben sol duygu tuttu. Yani bir Pinterest tüm çember hakkında ne olduğunu görmek için hesabınıza yarattı. İşte benim düşünce ve Pinterest ve nasıl gözlemler bazıları bir pazarlama aracı olarak kullanılmış olabilir vardır.

Peki – ne Pinterest nedir ve nasıl çalışır? Pinterest kullanıcıları payı görsel olarak, ve bir ortak genellikle ‘resim veya video kendi veya pimleri başkalarının yani bir koleksiyon panoları (‘ (Pinterest ‘iğneleme’ olarak bilinir) göndererek yeni ilgi alanları keşfetmek için izin veren bir sosyal ağ diğer kullanıcıların tutturulmuş ne tema) ve tarama. Görsel yönünü kullanarak, sosyal ağ çok başkaları ile kendi zevkinize ve ilgi alanlarını paylaşan izin ve likeminded insanların bu keşfetmek, bir kişinin yaşam tarzı kavramı üzerine odaklanmıştır. Sosyal ağın hedefi “‘şeyler’ onlar ilginç buluyorum aracılığıyla dünyanın herkesi bağlayın.” Olduğunu Kullanıcılar ya da Pinterest imleyicisini kullanarak web’de bulmak onların bilgisayar veya pim şeylerden görüntüleri yükleyebilirsiniz.

Diğer birçok sosyal ağlar gibi, kullanıcıların, arkadaşlarının kurulları aşağıdaki sevme ve diğer kullanıcıların yorumlanması gibi standart sosyal ağ işlevlerini gerçekleştirebilirsiniz ‘pimleri, yeniden iğneleme, kendi kurullarına içeriği başkalarının paylaşımı’ Facebook ve Twitter veya işaretçilerine e-posta yoluyla, ve hatta kendi web sitesi veya blog bireysel işaretçilerine gömme.

Ilk defa, Pinterest bir paylaşım ortamı olarak e-posta aştı ve hatta Facebook outpaced – Pinterest 2013 yılında inanılmaz bir büyüme gördük. Pinterest kullanıcılarının% 80’i kadın çünkü araştırmaya göre, bu, özellikle Midwest, bayanlar için tüm sayesinde. Bildiğim kadarıyla söyleyebilirim, bayanlar kadar fotoğraflarına bakarak gibi adamlar, ama başında Pinterest evde çıkarları ile başladı gibiydi gerçeği ile ilgisi yoktur şüpheli – Ben neden oldukça emin değilim pişirme, dekorasyon, moda, bahçe, ve kadınlara ilgi diğer konular gibi sanat. Ama, benim için hoş sürpriz, ben sadece Pinterest kontrol ve kurulları Flyfishing, avcılık ve puro gibi benim decidely, erkek odaklı çıkarları bazı vardır, bu yüzden Pinterest tırmanış için erkek kullanımına ilişkin istatistikleri görmek için sürpriz olmaz .

İlginçtir, Pinterest çevrimiçi içerik dağıtım hizmeti ShareThis gelen yeni bir rapora göre, artık çevrimiçi içerik paylaşımı için en hızlı büyüyen platformudur. Rapor 120’den fazla sosyal medya kanalları ve iki milyondan web siteleri üzerinden 2013 yılının üçüncü çeyreğinde ShareThis aracılığıyla yapılan aylık hisse milyonlarca analiz ve Pinterest üzerinde içerik paylaşımı 2013 son çeyreğinde% 19,2 arttı keşfetti ve LinkedIn paylaşımı 15,1 büyüdü %. Twitter’da paylaşan% 7,6 düşerken Facebook, içerik paylaşımı RISE% 14.7 gördüm. (aşağıda Infographic bakınız).

Yeni veriler, sosyal medya sosyal yardım yönetirken işletmeler Facebook ve Twitter ötesine bakmak gerektiğini bir hatırlatma vardır. ShareThis CEO’su Kurt Abrahamson bir açıklamasında diyor: “Daha fazla reklamveren tüketicilerin tüm sosyal kanalları kullanarak nasıl anlamak – Facebook ve Twitter ötesinde – daha efektif, kampanyaları artırmak ve geliştirmek için sosyal medyayı kullanabilirsiniz”.

Küçük işletmeler ürünlerini pazarlamak ve bunların tüketici tabanı büyümeye Pinterest dalgalanma yararlanmak yapabilirsiniz. Pinterest, bir çok görsel orta, işletmelere zorlayıcı görüntüleri ve fırsatları ve yeni ürünlerini tanıtmak renkli Infographics ile tüketicilerin ilgisini için bir şans verir. Çalışanların fotoğraflarını iğneleme de bir isim bir yüzü koyarak, müşterilerin şirkette çalışmak insanlarla belirlemenize yardımcı olabilir. Küçük işletme sahipleri de online olarak web sitelerine “pay” düğmeleri ekleyerek onların markalar hakkında konuşmaları kolaylaştırmak yardımcı olabilir. Bu dijital simgeler site ziyaretçileri kolayca belirli bir Pinterest kurulu aracılığıyla içerik parçası tıklayın ve paylaşmak için izin verir.

Tüm Pinterest diğer sosyal medya kanalları gibi, web sitesi açar kolaylaştırmak muhtemelen marka bilinirliğini oluşturmak ve yardımcı olabilir, dedi, ama biz hala en işletmeler için, arama motorları daha iyi yatırım getirisi ve müşteri haline ziyaretçiler doğrudan dönüşüm sağlayabilir, inanıyoruz. En olsa konuşma atalım – işiniz için en uygun pazarlama kanalları dayalı sağlam bir pazarlama planı ile işinizi yardımcı olabilir nasıl görüşmek için bize ulaşın.