Pinterest nasıl para kazanıyor?

Bunu pinterest kurucusu ve CEO’su Ben Silbermann açıkladıBen Silbermann.

Ama Silbermann, burada D11 teknoloji konferansında sahnede konuşan, şirket para kazanmak için çeşitli yollar bakarak söyledi.

“Biz deneme konum planları çok şey var,” dedi. “Biz ortalama kişi … daha iyi deneyim yapar hissediyor bir şey yapmaya çalışıyoruz.”

Aşırı siteyi ticarileştirmek şekilde değil şirket, özenle ilerlemektedir. Bazı Pinterest panoları için, şirket ürün teklifleri veya hedefli reklamlar sunarak para kazanmak nasıl oldukça açık. Etiketli bir kurul ya da “Ben Anthropologie’de seviyorum” “Ben bu yaz almak istiyorum Şeyler” Örneğin, hedef oldukça kolay olmalıdır.

Ama bu durumlarda bile, Silbermann dedi, “Biz birinin tutkular metalaştırma istemiyorum.”

Örneğin, dedi, o bir fotoğraf tutkunu. (O da böcekler, pul, ve o bir çocuktu beyzbol kartları bir koleksiyoncu olduğunu, görüşme sırasında, dedi,. Ve o da tarihe ilgi var) Bu çok zor, o ilgi olmadan bu konuda hevesli olması, dedi dişli satın.

“Ama bir fotoğrafçı konuşmak ve onlara sormak ilk şey ‘ile o resmi çektin kameranın ne tür?’ Onlar yardım ancak deneyim ucuzladı ettik hissediyorum eğer,” Silbermann dedi. Pinterest bunu yapmak istemiyor.

Bir şeyler yapmak zorunda olacak: Şirket son yatırım turunda 2,5 milyar dolar değerinde idi, Silbermann söyledi. “Bu çok baskı var,” diye kabul etti. Ama o ve kurucu ekip uzun vadede odaklanmak için kasıtlı bir karar olduğunu söyledi.

“Hatta başlamak için hazırsınız önce diğer sanayi bir sürü olarak, kurs için par yedi, sekiz, 10 yıl,” Silbermann ailesi ve iki kız kardeşi hem de tüm doktorlar olduğunu kaydetti. “Silikon Vadisi Sizin derdiniz ne, gibi, bir tür eşsiz olmasıyla, iki ve üç yıl sonra [ve kapalı almıyorsun] mi?”